info@icerikgirisi.com | 0212 220 62 37

# #

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya sitelerinize kullanıcı kazandırıyoruz ve içeriklerini güncelleyip takibini gerçekleştiriyoruz.

Medya nedir? Televizyon, dergi, gazete, radyo gibi iletişim araçlarına kısaca medya diyoruz. Sosyal medya ise, bir medya içeriği oluşturmak, bunu yayınlamak yorumlamak ve bireysel anlamda katılımların gerçekleştiği bir medya kanalıdır. Facebook, twitter, instagram, linkedin vb sosyal medya kanalları geleneksel medya kanallarının size sunamadığı olanakları sunan ve sanal ortamda karşılıklı iletişim yaratarak, markanıza değer katan bir medya türü olarak karşınıza çıkar.

Sosyal medya, çok büyük bir iletişim ve pazarlama gücüdür. Sosyal medya sayesinde şirketler pazarlama ağlarını yönetebilir ve marka anlayışlarına yeni soluklar kazandırabilirler. Birkaç yıl öncesine kadar küçük işletmeler sosyal medyada yer almazlardı. Oysa günümüzde büyük işletmelerin yanı sıra küçük işletmeler de sosyal medyada yer alarak müşteri sadakatlerini geliştirmeye ve markalarının değerini artırmaya başlamışlardır. Artık sosyal medya yönetimi kaçınılmaz bir noktaya gelmiştir.

Sosyal medyanın doğru yönetilmesi konusu hassas bir konudur. Firmamız bu konuda oluşturduğu enerjik beyin takımıyla size marka odaklı en doğru medya yönetimi konusunda danışmanlık yapmanın yanı sıra, strateji ve içerik geliştirme, medya kampanyaları, medya takibi ve raporlama konularında hizmet vermektedir. Misyonumuz sosyal ağları kullanarak markaları geniş kitlelerle buluşturmaktır.

Doğru yönetilen Sosyal medyanın size kazandıracakları;
Müşterilerinizle aranızda sıcak ilişkiler geliştirmek.
Markanız için farkındalık oluşturmak ve müşterileri sadakati kazanmak.
Sosyal medya pazarlamasıyla kampanyalar düzenleyerek, firmanızı tanımayan kitlelerle de buluşturabilmek. Araştırma ve analizler yaparak müşteri talep ve isteklerini öğrenmek ve pazar payını genişletmek. Yeni ürün ve hizmet tanıtımları yapabilmektedir. Düşük bütçelerle fazla kişiye ulaşabilmektedir.

Biz sizin sosyal medyayı en doğru şekilde yönetebilmeniz için ne yaparız?

Hizmet ve ürünlerinizi yakından tanırız.
Hangi kitlelere hitap ettiğinizi öğreniriz.
Piyasadaki rakiplerinizi belirler ve onları yakından tanırız.
Hangi sosyal paylaşım ağlarında yer almanız gerektiğini belirleriz.
Sosyal paylaşım hesaplarınızda yer alacak görsel ve yazılı düzenlemeleri yaparız.
Yer alacak reklamları belirler, gereken reklam çalışmalarınızı yönetiriz.
Yapılan çalışmaların raporlarını size sunarız.

Görüldüğü üzere günümüze dek telefon, sms ya da eposta yoluyla yapılan iletişim yerini sosyal paylaşıma bıraktığından beri, sosyal medya, iletişime başka bir boyut kazandırmıştır. Artık geniş kitleler sosyal paylaşım ağlarında uzun zaman geçirdiği için ürün ve hizmetlerinizin de bu kitlelere ulaşabilmesi çok daha kolay ve az maliyetli olmaktadır. Diyelim ki bir ürününüz için gazeteye reklam verdiniz. Ancak gazetenin okuyucuları kadar bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca o kitlenin de yüzde kaçlık bölümü bu ürünle ilgilenecek. Bu kitlenin sesini size ne ulaştıracak?

Fakat sosyal medya, ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kitleyle birebir iletişime geçmenize olanak sağlayacaktır. Sosyal medya genişlemeye devam ettiği sürece biz onu yönetmeye ve kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.