info@icerikgirisi.com | 0212 220 62 37

# #

Joomla İçerik Girişi

Joomla Altyapısı ile hazırlanmış sitelerinize yeni içerikler ekliyoruz veya mevcut içeriklerini güncelliyoruz.

Joomla her ne kadar hazır bir içerik güncelleme sistemi olsa da diğer örneklerine göre biraz daha karışıktır. Firmamız, 11 yıllık tecrübesi ile Joomla yönetim paneli kullanma konusunda ileri derecede tecrübeye sahiptir. Gerek içerik girişi, gerek yeni kategori oluşturma, gerekse mevcut içerik güncelleme olsun, web sayfanızla ilgili her türlü güncelleme ve içerik girişi işlemlerini yapabilmektedir.

Artık neredeyse herkesin kendine ait bir web sitesi vardır. Web siteleri kişisel, kurumsal, okul, tanıtım veya satış siteleri vb. olarak kısaca özetleyebiliriz. Web sitesi yaptıracak insanlar için genellikle göz korkutucu ve zahmetli bir durum olarak nitelendirilir. Web siteleri daha çok html kodlama dili ile yazılmaya başlanmıştır ama artık bu durum değişmeye başlamıştır ve daha da dinamik yazılımlar ön plana çıkmaya başlamamıştır.

Dinamik yazılıma en iyi örnek joomladır. Joomla içerik ve kullanım olarak en basit ve güzel yazılımdır. Joomlanın geçmişine baktığımız zaman karşımıza mambo çıkmaktadır. Mambo ilk kurulduğu zaman çok fazla ilgi görmüştür ve zamanla beklenenden çok daha iyi yerlere gelmiştir. Fakat mambo yönetimindeki yazılımcılar arasında sorunlar oluştuğu için bir kısmı ayrılmıştır ve joomlayı kurmuştur. Joomla mamboya göre çok daha iyi yere gelmiştir ve insanlar da joomlaya yönelmiştir.

Joomla gerek içerik yapısı gerek eklenti ekleme kolaylığı ve fazlalığı ile insanların daha çok ilgisini çekmiştir. Web üzerinde web sitesi kurma üzerine arama yaptığınız zaman karşınıza birçok firma çıkmaktadır fakat bunların güvenilirliği tartışma konusudur. Joomla bu konuda da kendini göstermektedir. Çünkü web sitesi sizin için bir defa kurulup kenara atılacak mantıkla kurulmamaktadır. Sürekliliği ve geliştirilmesi çok önemlidir. Tabii sayfanızı ziyaret edecek insanları yormayan aksine onları etkileyen ve sitenizde kalma süresini çoğaltacak hatta gün içerisinde birçok defa girmelerini isteyecek bir içeriğe sahip olmalıdır. 

Joomlanın web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bundan sonra anlatacaklarım sizin daha çok ilginizi çekecektir. Web sitesi için ortak ve en büyük özellik site sahibi tarafından da kolayca yönetilebilmek istenmesidir işte joomla bu konuda size sonsuz özellik, fırsat ve kolaylık sağlamaktadır. Joomlanın yönetim paneli tek noktada birleşmiştir bu sayede içerik içerisine yeni resimler ekleme, çıkarma yazı ekleme, çıkarma ve eklentilerinizi yönetme kolaylığı sağlamaktadır. İşin özü eğer hala bir web siteniz yoksa ve kurulumu kolay, yönetmesi daha da kolay bir web sitesi istiyorsanız mutlaka joomlaya göz atınız.